روشنا

بسم الله الرحمن الرحیم

روشنا مجموعه ای است جهت معرفی نرم افزارهای مذهبی اندروید

 که همراه داشتن انها را به شما توصیه می کنیم.

hablolmatin.jpg

حالا که همیشه گوشیت همراهته، خوبه که یه نسخه از کتاب هایی که مفیدن رو داشته باشی تا هر وقت فرصت کردی، بتونی کتاب بخونی. مطمئناً مهمترین کتاب، قرآن، کتاب خدا و راهنمای بشریته که بزرگای دینی ما تأکید داشتن که هر روز آیاتش قرائت بشه و مهجور و غریب نباشه.
یکی از نرم افزارهای خوب قرآنی، نرم افزار قرآنی حبل المتین، کاری از شرکت پیشگامان موج همراهه که برا سیستم عامل اندروید نوشته شده.
توی این نرم افزار، شما می تونید با استفاده از بخش تنظیمات، از انواع امکانات نرم افزار، موارد دلخواهتون رو انتخاب کنید. مثلاً می تونید مشخص کنید که نمایش قرآن به صورت صفحه ای باشه یا سوره ای، قلم(فونت) نمایش آیات رو انتخاب کنید و ...
توی این نرم افزار، می تونید عدد آیه، جزء، حزب و صفحه مورد نظرتون رو بنویسید و سریع به آیاتی که مدنظرتونه منتقل بشید. کلمه مورد نظرتون رو جستجو کنید ، استخاره بگیرید و ...

اینها بخشی از قابلیت های نسخه مجانی نرم افزار بود و بعضی از قابلیت های اون (مثل انواع قرائت ها و ترجمه ها و ...) مجانی نیست و با پرداخت یه هزینه مختصر براتون فعال میشه.

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

bayan.jpg

قرآن صوتی بیان، یه قرآن کامل صوتیه با متن قرآن کریم، ترجمه و تفسیر صوتی آیه به آیه حجت الاسلام قرائتی. کاملا رایگانه و شما می تونید فایل های تلاوت 22 قاری مختلف رو به انتخاب خودتون دانلود و معنای آیات رو با ترجمه گویای آیت الله مکارم شیرازی و استاد فولادوند بشنوید. 
توی این نرم افزار شما می تونید از قسمت تنظیمات، از انواع امکانات نرم افزار، موارد دلخواهتون رو انتخاب کنید. مثلاً می تونید مشخص کنید که نمایش قرآن به صورت سوره ای، صفحه ای یا 15 خطی باشه. اگه حالت قرآن 15 خطی انتخاب بشه(که انتخاب پیشفرض هم همینه)، با اتصال به اینترنت، صفحات قرآن کریم براساس رسم الخط عثمان طاها دانلود میشن؛ حالا کافیه گوشی موبایلتون رو بچرخونید تا صفحات قرآن کریم رو به صورتی که توی مصحف های 15 خطی هست ببینید.
برای نمایش های سوره ای و صفحه ای، می تونید قلم(فونت) نمایش آیات و اندازه و رنگ متن رو انتخاب کنید. قلم(فونت) نمایش ترجمه و اندازه و رنگ اون رو هم می تونید مشخص کنید و ...
توی این نرم افزار می تونید شماره صفحه یا آیه مورد نظرتون رو بنویسید و سریع به صفحه یا آیه ای که مدنظرتونه منتقل بشید. کلمه مورد نظرتون رو جستجو کنید، استخاره بگیرید و ...

دریافت از کافه بازار

nemooneh.jpg

 وقتی بنا داشته باشی با قرآن انس بگیری و بیشتر بخونی و بیشتر بدونی، شاید آشنا نبودن با ترجمه و معانی آیات و مفهوم جملاتش برات آزاردهنده باشه؛ اما توی این نرم افزار، متن کامل قرآن با ترجمه آیت الله مکارم شیرازی و متن کامل تفسیر نمونه ارائه شده تا کمک کنه و این مشکل رو حل کنه. تفسیر نمونه رو گروهی از فضلای حوزه علمیه قم با 15 سال زحمت زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی و برای استفاده عموم مردم تهیه کردن.
با استفاده از این نرم افزار، وقتی داری قرآن می خونی، هر جا که لازم دیدی به تفسیر مراجعه کنی، کافیه آیه رو با انگشتت لمس کنی تا تفسیرش رو ببینی و بخونی.
توی این نرم افزار، شما می تونید سوره ها رو براساس ترتیب نزول؛ تعداد آیات؛ شماره سوره و حروف الفبا مرتب کنید. برای دسترسی سریع به سوره مورد نظرتون، توی عناوین سوره ها جستجو کنید. یه جستجوی پیشرفته برا متن، ترجمه و تفسیر قرآن داره. می تونید توی صفحه تفسیر هر آیه، کلمه مورد نظرتون رو جستجو کنید. آخرین جایی که خوندید رو ذخیره کنید و برا آیه ها، نشونه گذاری کنید.

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

babonnaeem.jpg

توی هر خونه ای، کنار قرآن، یه مفاتیح الجنان هم پیدا میشه. کتابی که سالی چند بار میریم سراغش و مطالب و ادعیه اش رو می خونیم. با توجه به انس ما با کتاب مفاتیح، خوبه یه نرم افزار مفاتیح الجنان هم توی گوشی مون داشته باشیم؛ یکی از این نرم افزارها،
مفاتیح صوتی باب النعیمه که متن کامل مفاتیح الجنان رو ارائه کرده و قابلیت های خوبی داره.
توی این نرم افزار، می تونید برای خودتون به تعداد دلخواهتون منتخب مفاتیح بسازید و هر دعا رو توی مجموعه هایی که می سازید قرار بدید. توی صفحه اول نرم افزار هم می تونید فهرست کامل، جستجو و... رو ببینید و چهار تا دسترسی سریع تعریف کنید.
نمايش همزمان متن و ترجمه، جستجو توی متن، ترجمه و عناوين فهرست، نمایش اعمال هر روز براساس تقويم قمري توی صفحه اول نرم افزار، رکعت شمار(اگه گوشی تون حس گر مجاورت داشته باشه)، تسبیح دیجیتال و ... از امکانات خوب این نرم افزاره.

توی صفحه گوشی تون می تونید ویجت باب النعیم رو قرار بدید که ذکر روزانه و دعای روز رو نمایش میده و با لمس ویجت، وارد فضای نرم افزار بشید.

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

kafi.jpg

الکافی، از منابع حدیثی شیعه و مهم‌ترین و معتبرترین منبع از کتابهای چهارگانه شیعه است. این کتاب نوشته محمد بن یعقوب بن اسحاق مشهور به ثقة الاسلام کُلینیه که ۲۰ سال طول کشیده تا جمع آوری بشه. اصول کافی که شامل احادیث اعتقادیه مشهور‌ترین بخش الکافی محسوب می‌شه و شامل ۸ کتابه:
1. کتاب العقل و الجهل 2. کتاب فضل العلم 3. کتاب التوحید 4. کتاب الحجة 5. کتاب الایمان و الکفر 6. کتاب الدعاء 7. کتاب فضل القرآن 8. کتاب المعاشره
مرحوم کلینی با استفاده از ۴۰۰ کتابچه حدیثی که اصحاب ائمه اطهار علیهم السلام نوشته بودن و دیدار حضوری با بعضی اصحاب ائمه علیهم السلام یا کسایی که اصحاب رو دیده بودن، احادیث رو با کمترین واسطه به دست آورده.
اما بخشی از قابلیت های نرم افزار » اصول کافی نفیس« :
متن کامل و دسته بندی شده کتاب اصول کافی (براساس فهرست خود کتاب)
جستجوی کلمه، عبارت و مفاهیم در متن های فارسی و عربی
امکان یادداشت برداری از متن کتب و ذخیره یادداشت ها برای مراجعات بعدی
امکان اشتراک گذاری همه یا بخشی از یک مطلب توی شبکه های اجتماعی

دریافت از کافه بازار

mizanolhekmah.jpg

 دوران اهل بیت علیهم السلام رو درک نکردیم تا از فیض دیدارشون و راهنمایی شون بهره ببریم، اما بخش هایی از بیانات اهل بیت علیهم السلام توسط اونهایی که توی اون دوره بودن به دست ما رسیده که در قالب کتاب های حدیث دسته بندی و منتشر شدن.
دانشنامه ”میزان الحکمه“ که بین سالهای ۱۳۴۷ تا ۱۴۰۷ هجری قمری(طی 60سال) توسط استاد محمد محمدی نیک(ری شهری) نوشته شده‌ و بیش از 20 بار تجدید چاپ شده، الان به صورت یه نرم افزار اندرویدی و رایگان منتشر شده و فرصت مطالعه و استفاده از بیانات
اهل بیت علیهم السلام رو هر جا که باشیم و هر وقت که خواستیم برامون فراهم کرده.
مهمترین قابلیت های این نرم افزار: 
متن کامل و دسته بندی شده کتاب میزان الحکمه (براساس فهرست خود کتاب)
جستجوی کلمه، عبارت و مفاهیم توی متون فارسی و عربی
امکان یادداشت برداری از متن کتب و ذخیره یادداشت ها برای مراجعات بعدی
امکان اشتراک گذاری همه یا بخشی از یک مطلب توی شبکه های اجتماعی
امکان تغییر اندازه، نوع و رنگ قلم نمایش مطالب و تغییر حالت مطالعه شب و روز

دریافت از کافه بازار

rasael.jpg

مراجعه به عالِم و کارشناس، در هر زمینه ای که خودمون اطلاع کافی نداشته باشیم و مورد نیازمون باشه یه اصل عقلیه. ما یاد گرفتیم که اصول دین(توحید و نبوت و ...) رو باید با استدلال قبول کرد اما توی بحث احکام دین که همه مردم نمی تونن کارشناس و خِبره بشن، باید به یه کارشناس و عالِمی که بهش میگن مرجع تقلید مراجعه و از نظراتش پیروی کرد.
مؤسسه فرهنگی مهاد با مجوز دفاتر 12 مرجع تقلید، رساله های توضیح المسائل و استفتائات به روز و کامل اونها رو منتشر کرده تا هر وقت که لازمتون شد بتونید به رساله مرجعتون مراجعه کنید و احکام مورد نیازتون رو پیدا کنید. مقلدای این مراجع می تونن از بخش آشنایی با مراجع؛ زندگی نامه، تألیفات، خاطرات، پندها و نصایح مرجعشون رو بخونن. هر قسمتی رو که لازم دیدن به عنوان علاقمندی ثبت کنن، توی متن ها و فهرست ها جستجو کنن و اندازه و نوع قلم متن رو خودشون انتخاب کنن. پس اگه شما هم مقلد یکی از این مراجع هستید، این نرم افزار رو نصب کنید و رساله مرجعتون رو همراهتون داشته باشید.
امام خمینی(ره)
امام خامنه ای
آیت الله مکارم شیرازی
آیت الله نوری همدانی
آیت الله سیستانی
آیت الله سبحانی
آیت الله صافی گلپایگانی
آیت الله مظاهری
آیت الله جوادی آملی
آیت الله علوی گرگانی
آیت الله فاضل لنکرانی(ره) 
آیت الله بهجت(ره)

دریافت از کافه بازار

motahhari.jpg

آثار استاد شهید مرتضی مطهری - که به حق روز شهادتش رو روز معلم اسم گذاری کردن - چه به صورت مجموعه آثار و چه به صورت کتاب های مجزّا، بارها و بارها چاپ شده و صاحبای فکر و اندیشه، خیلی از این آثار استفاده کردن. حالا بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری، متن کامل همه کتاب‌های شهید مطهری رو به صورت رایگان توی یه نرم افزار ارائه کرده. توی این نرم افزار، به جز متن کتاب ها، می تونید فایل های صوتی 567 سخنرانی استاد رو دانلود کنید، بعضی کتاب ها رو هم به صورت کتاب صوتی بشنوید.
با استفاده از این نرم افزار می تونید توی دوره‌های آموزش الکترونیکی آثار شهید مطهری هم شرکت کنید و به صورت آنلاین آزمون بدید و گواهینامه پایان دوره دریافت کنید.
اونایی که اهل شرکت توی مسابقات کتابخونین، می تونن با استفاده از این نرم افزار توی مسابقات بنیاد شهید مطهری شرکت کنن و تمام مراحل مسابقه (مطالعه متن مسابقه، شرکت در آزمون‌های مسابقه، مشاهده امتیاز و...) رو توی نرم افزار انجام بِدن.
این نرم افزار امکان جستجوی سریع و پیشرفته توی متن، فهرست و عنوان کتاب‌ها، امکان تغییر قلم(فونت) و اندازه متن و فاصله بین خطوط، قفسه‌بندی مجازی کتاب ها (همراه با تصویر جلد و معرفی کتاب‌ها) رو هم داره.

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

qaraati.jpg

حاج آقای قرائتی رو همه می شناسن و با شخصیت قرآنی ایشون آشنا هستن، پس نیاز به معرفی نداره.
توی این نرم افزار، شما می تونید متن 40 عنوان کتاب منتشر شده از ایشون که فقط یه عنوانش دوره‌‏ى 10 جلدی ”تفسير نور“ هست رو بدون هزینه، توی گوشی تون داشته باشید و مطالعه کنید.
این نرم افزار، امکانات و قابلیت های خوبی مثل جستجو توی متن و فهرست کتابها، دسترسی به تاریخچه جستجو، پیمایش متن از طریق فهرست عناوین و صفحه، دسترسی آسون به پاورقی‌ها و حاشیه نویسی مطالب کتاب ها، رنگی کردن متن(هایلایت)، علامت گذاری، اشتراک‌گذاری متن، تنظیم قلم(فونت) و فاصله بین خطوط، تنظیم حالت مطالعه شب، تنظیم نور صفحه و ... رو داره.

موضوعات کتاب های این نرم افزار:
احکام (1 عنوان)، اخلاق و عرفان (2 عنوان)، عقائد (3 عنوان)، علوم قرآن و تفسیر (18 عنوان)، فقه و اصول (1 عنوان)، قرآن و حدیث(10 عنوان)، معصومان (2 عنوان)، سایر علوم (2 عنوان)

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

rahnema.jpg

یکی از فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی (که هر ساله میزبان میلیون ها زائر امام رضاعلیه السلام توی مشهده)، تولید و چاپ کتاب های کوچیکیه که موضوعات دینی رو خلاصه و مفید تبیین و تشریح می کنه. این مجموعه که بیشتر از صد جلد کتابچه رو شامل میشه با عنوان کلی رهنما چاپ می شه و از طریق کیوسک های حرم و ... در اختیار زوّار قرار می گیره.
توی این نرم افزار، متن 126 عنوان از این کتابچه ها با موضوعات مختلف و متنوع، مثل: عقاید و معارف دینی، سیره اهل‌بیت علیهم اسلام، آداب و اخلاق اسلامی، احکام شرعی، پاسخ به شبهات، خانواده و آداب زندگی سالم و ... برای کتابخون ها و دوستدارای رشد و آگاهی قابل دسترسیه.
جلسه‌های من و خدا، نکته‌های کاربردی در تربیت کودک، هفت گام برای زندگی، خدای ما و خدای آنها، احکام بانوان، چرا حجاب، چرا چادر مشکی؟، دریچه‌ای نو به زندگی، وهابیت چگونه به وجود آمد؟ و ... از جمله کتاب‌هاییه که توی این نرم‌افزار ارائه شده.
این نرم افزار قابلیت های خوبی مثل نشونه‌‌گذاری متن، رنگی‌کردن متن، حاشیه‌نویسی، اشتراک‌گذاری متن انتخابی، انتخاب قلم(فونت) و ... رو داره.

دریافت از سایت سازنده دریافت از ایران اپس

hamrahenoor.jpg

شک نکنید که هیچی جای کتاب رو نمی گیره؛ اما با هزینه های کاغذ و گرونی کتاب، چاره ای نیست که دنبال راههایی بگردیم که با هزینه کمتر بتونیم کتاب های بیشتری رو داشته باشیم و مطالعه کنیم یا هر وقت نیاز داشتیم بهشون مراجعه کنیم. یکی از این راهها که فضای فیزیکی کمتری هم می گیره استفاده از نرم افزارهای کتابخون مثل همراه نور توی
گوشی های اندروید یا کامپیوترهای شخصیه.

این نرم افزار که نسخه کامپیوتریش هم موجوده، بیشتر از پنج هزار عنوان کتاب مختلف حوزه علوم اسلامی و انسانی از ناشرین برگزیده کشور رو توی خودش جا داده. توی این نرم افزار می تونید کتاب ها رو به تفکیک موضوعی، نویسنده و ناشر ببینید. تعدادی از کتاب ها رایگانن و بقیه رو با یه هزینه مختصر که خیلی کمتر از قیمت اصلی کتابه بخرید، البته قبل خرید
می تونید قسمتی از متن کتاب رو بخونید و بعد برا خریدش تصمیم بگیرید.

توی این نرم افزار می تونید توی متن و عنوان کتاب ها جستجو کنید، خودتون حاشیه نویسی کنید، علامت گذاری کنید یا متن رو به اشتراک‌ بذارید.

تنظیم قلم(فونت) و فاصله خطوط، تنظیم حالت مطالعه شب، نمایش فهرست بصورت خلاصه، لیستی و یا جدولی، مرتب‌سازی فهرست براساس عنوان، نویسنده، زمان مطالعه و نیز زمان دریافت کتاب از قابلیت های خوب نرم افزاره.

دریافت از سایت سازنده دریافت از ایران اپس

sooreh.jpg

چند سالیه که انتشارات سوره مهر تونسته با چاپ کتابهای معروفی مثل کتاب دا، دختر شینا و ... خودش رو به عنوان یکی از انتشارات های فعال کشور که توی موضوعات مختلف مثل دفاع مقدس، کودک و نوجوان و ... فعالیت می کنن مطرح کنه. این انتشارات، برای اینکه از بازار نشر الکترونیک هم سهمی داشته باشه، نرم افزار اندرویدی کتابخون سوره رو تولید و منتشر کرده.

کتابخون اختصاصی انتشارات سوره مهر، امکان دسترسی به کتابها، رُمانها، مجله ها و کتابهای صوتی انتشارات سوره مهر رو از طریق موبایل و تبلت برای شما فراهم می‌کنه. شما با استفاده از این نرم افزار، هر کتابی رو که دانلود کنید، همیشه و همه جا دم دستتون دارید و می‌تونید از هر فرصتی برای کتاب خوندن استفاده کنید.

برای کتاب خوندن هم نیاز به اینترنت ندارید، البته کتابهای مجانی رو بدون پرداخت هزینه دانلود می کنید و کتابهایی که نیاز به پرداخت هزینه دارن رو بعد از خرید و فعال سازی،
می تونید دانلود کنید.

امکان علامت گذاری و یادداشت نویسی روی متن کتاب، نشونه گذاری صفحه و ذخیره آخرین صفحه ای که داشتید می خوندید هم توی این نرم افزار وجود داره.

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

badesaba.jpg

امروز چند شنبه است؟ چه روزیه ؟ اذان ساعت چنده؟ ...

یه زمانی برا جواب به این سئوال ها لازم بود کُلّی بگردی و یه تقویم گیر بیاری، یا به یه روزنامه، یا اخبار و ... مراجعه کنی که جواب سئوالت رو بگیری. اما الان خیلی راحت و هر وقت که خواستی می تونی همه اینها رو با کلی امکانات دیگه توی یه نرم افزار، دم دستت داشته باشی.

باد صبا، یه نرم افزار کاربردیه که سه تا تقويم شمسي، قمري و ميلادي (بدون محدوديت زماني)، نمايش وقايع ملي و مذهبي تاريخ انتخابي، ارائه اوقات شرعي 1235 شهر و قابليت پخش اذان بصورت خودكار، قبله نما، يادداشت نویسی و يادآوري براي هر روز، امكان دانلود و انتخاب مؤذن دلخواه جهت پخش اذان و ... رو یه جا جمع کرده و تونسته یه تقویم کامل و کاربردی باشه.

 این نرم افزار چند تا ویجت هم داره که می تونید همزمان چند تا وجیتش رو انتخاب کنید و توی صفحه گوشی تون اطلاعات مورد نظرتون رو مشاهده کنید. ویجت نمایش ساعت، تاریخ روز و اوقات شرعی، شمارش معکوس تا یه تاریخ خاص و ... 

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

rezvan.jpg

خدمت به زائرای امام رضا علیه السلام، دیگه محدود به کیوسکای حرم و دفترای آستان قدس نیست وقتی که نرم افزار رضوان رو روی گوشیت داشته باشی و به اینترنت وصل بشی.

نقشه شهر مشهد و حرم رو می خوای؟ داره

ادعیه منتخب زیارت امام رضاj رو می خوای؟ داره

پخش زنده اینترنتی حرم مطهر رضوی می خوای؟ داره

دیگه چه قابلیت هایی داره؟

  1. ثبت‌نام برای دریافت غذای متبرک حضرتی: البته از توی خونه نمیشه و باید حتماً توی محدوده حرم رضوی باشی تا بتونی ثبت نام کنی و توی قرعه کشی شرکت کنی.
    ان شاءالله که نصیب شما هم بشه.
  2. امکان پرداخت اینترنتی خیرات و نذورات: این بخش نرم افزار خیلی متنوع و جالبه.
    از نذر عام و نذر فرهنگی بگیر تا صدقه و عقیقه و کمک به ایتام و ... رو داره.
  3. نظارت مردمی: به شما این امکان رو میده که هر جا کمبودی دیدی، به راحتی به اطلاع مسئولین آستان قدس برسونی تا پیگیری بشه.
  4. امکان تعریف گروه همراهان و تعیین محل و زمان برگشت از زیارت

دریافت از سایت سازنده دریافت از کافه بازار

iranseda.jpg

علاقه مردم به شنیدن فایل های صوتی، چه برخط(آنلاین) باشه و چه دریافتی(دانلود شده)، باعث شده که رسانه ای مثل رادیو هم از فضای مجازی و اینترنت استفاده کنه و توی این هیاهوی رسانه های جدید هنوز حرفی برای گفتن داشته باشه.

معاونت صدای رسانه ملی با ارائه نرم افزار ایران صدا و با راه انداختن قسمت های مختلف: پایگاه قرآن، سخنرانی مذهبی، دعا و نغمه های مذهبی(مداحی)، کتاب گویا، کودک و موسیقی به شما این امکان رو داده که هم بتونید به صورت زنده رادیوهای استانی و سراسری
صدا و سیما رو گوش کنید و هم بتونید توی موضوعات قرآنی و مذهبی، از ساعت ها برنامه مفید ضبط شده و موضوع بندی شده استفاده کنید.

ساخت میانبُر اختصاصی برای رادیو یا رادیوهای مدنظرتون، دسترسی به آرشیو زمانی و برنامه ای شبکه های رادیویی، امکان مدیریت فایل های صوتی دانلود شده به صورت آفلاین و پخش اونها بدون نیاز به اینترنت، دسترسی به جدول پخش شبکه‌های رادیویی، دسترسی به اطلاعات و شناسنامه برنامه‌ها و ... از قابلیت های خوب این نرم افزاره.

  اگه خواستید رادیو معارف، رادیو قرآن، رادیو تلاوت، رادیو اربعین و ... رو گوش کنید، اما رادیو جواب نمی داد و گیرنده دیجیتال هم نداشتید، از این نرم افزار می تونید استفاده کنید.

دریافت از کافه بازار

روشناقرآن صوتی حبل المتینقرآن صوتی بیانتفسیر نمونهباب النعیماصول کافیمیزان الحکمهرسائل 2استاد مطهریاستاد قرائتیرهنماهمراه نورسوره مهرباد صبارضوانایران صدا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رمزینه این صفحه

Qr Code

رمزینه وبگاه

Qr Code