×

هشدار

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: مسیر در مسیرهای open_basedir نیست

نمای مسجد

مجموعه: بنای مسجد.

مسجد بلال اهواز در سال 1362 با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه محترم اهواز و در زمینی به مساحت 2500 مترمربع احداث گردید و ساختمان آن به همت مؤمنین و اهالی شهرک بویژه شهیدان طمیمیان، عطار و بهمنش تکمیل و به شکل کنونی درآمده است.

شهیدان

مجموعه: شهیدان.

مسجد بلال اهواز در دوران هشت سال دفاع مقدس، کانون تجمع و اعزام بسیجیان به جبهه های حق علیه باطل بوده است و شهیدان شیخ احمد جعفریان، احمدرضا عطار، مهدی طمیمیان، حمزه بهمنش و مسعود قبادی از اهالی شهرک و اعزام شده از مسجد بلال در این راه به فیض شهادت نائل آمدند. هم اکنون تعدادی از خانواده های معظم شهدا نیز در سطح شهرک ساکن می باشند.

برای بزرگداشت مقام شهیدان و قدردانی از خانواده های معظم آنان که به تعبیر امام خمینی(ره) چشم و چراغ این ملتند، سالانه یادواره شهدا در مسجد بلال اهواز برگزار شده و در فضای مجازی نیز یادمان مجازی شهدا به نشانی yadman.masjedbelal.ir راه اندازی شده است.

نماز جماعت

مجموعه: نماز جماعت.

نمازهای واجب روزانه(یومیه) یعنی نمازهای صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشا در مسجد بلال اهواز به جماعت برگزار می شوند.

همچنین نماز با شکوه عید سعید فطر با حضور اهالی کوی سپیدار، در روز عید فطر در مسجد برگزار می گردد.

جمع خوانی

مجموعه: قرآن.

در ماه بهار قرآن ماه مبارک رمضان، چهار جلسه ختم جمعی قرآن کریم(دو جلسه ویژه برادران، دو جلسه ویژه خواهران) در مسجد بلال اهواز برگزار می گردد که در هر جلسه، روزانه یک جزء قرآن کریم تلاوت می شود.

تلاوت نور

مجموعه: قرآن.

قرائت روزانه یک صفحه قرآن و بیان نکات و تفسیر بخشی از آیات قرائت شده از برنامه های مسجد بلال اهواز بعد از نماز مغرب و عشا و در ایام سال(به جز ماه مبارک رمضان) می باشد که تاکنون یک دوره تفسیر قرآن برای نمازگزاران بیان شده است.

ادعیه

مجموعه: ادعیه.

مراسم ادعیه مسجد بلال اهواز در طول سال به شرح زیر برگزار می گردد:

دوشنبه شب ها: زیارت عاشورا ( که به صورت خانگی برگزار می شود و هم اکنون حدود 60 منزل در فهرست برگزاری این مراسم در سال می باشند)

سه شنبه شب ها: دعای توسل

شب جمعه : دعای کمیل

صبح جمعه : دعای ندبه

جمعه شب: زیارت آل یاسین

همچنین قرائت ادعیه جوشن کبیر، دعای مجیر، افتتاح، ابوحمزه ثمالی از برنامه های شب های قدر مسجد بلال اهواز می باشند.

گروههای فرهنگی

مجموعه: برنامه های فرهنگی.

گروه فرهنگی، مجموعه ای از نوجوانان است که در یک مقطع تحصیلی، تحصیل و در مسجد قرآن، احکام، راه و رسم زندگی و  ... می آموزند. این گروهها توسط مسئول گروهی که معمولا از روحانیون مسجد می باشد اداره می شوند. اردوهای فرهنگی، مسابقات ورزشی و ... از دیگر برنامه های این گروهها می باشد.

مراسم ها

مجموعه: برنامه های فرهنگی.

بزرگداشت ایام و مناسبت های خاص مانند ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان(محرم و صفر)، فاطمیه، اعیاد غدیر و نیمه شعبان از مهمترین و بزرگترین برنامه های مناسبتی مسجد بلال اهواز می باشد.

همچنین در سالروز ولادت و شهادت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ، مجلس سخنرانی و مداحی در مسجد بلال برگزار می گردد.

تصاویر مراسم ها و برنامه ها

باشگاه تکواندو

مجموعه: برنامه های ورزشی.

سالهاست باشگاه تکواندوی شهید جعفری مسجد بلال محل جذب جوانان و نوجوانان دوستدار ورزش های رزمی است و هم اکنون نیز در لیگ استانی تکواندو حضور دارد. در ضمن برخی پیشکسوتان این باشگاه هم اکنون جزو داوران و مربیان کشوری تکواندو می باشند.

رمزینه این صفحه

Qr Code

رمزینه وبگاه

Qr Code